Galeria  
  Grono  
 
WYDARZENIA
Wizyta policjantów z Oddziału Prewencji w Poznaniu (2018-11-08)

Policjanci z Oddziału Prewencji w Poznaniu przyjechali do nas, aby zaprezentować codzienną pracę psów policyjnych. Psy posłusznie chodziły przy nodze policjanta, Psy najczęściej pełnią swoją służbę poszukując narkotyków na lotniskach oraz na dużych imprezach masowy. Mogliśmy podczas wizyty zobaczyć jak psy po komendzie zaatakowały pozoranta - aspiranta sztabowego Kamila Buraczyńskiego - w bezpiecznym stroju, który mogliśmy potem przymierzyć. Szczególną uwagę zwrócił owczarek, który wskakiwał na ramiona policjanta, a potem pewnie utrzymywał się na nich. Jak twierdzi pan Krzysztof Tomczak - opiekun psa, potrafi on przeskakiwać 2,5 metrowe mury. Policjanci wręczyli dzieciom plakietki oraz bransoletki na pamiątkę wizyty. Pies Chaos był najmilszym psem prezentowanym przez policjantów.


Jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy? (2018-10-24)

W naszej szkole w ten dzień mogli ponownie zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, a także przećwiczyć jej przeprowadzenie, dzięki inicjatywie grupy VII PDH Herkules.


Dzień Edukacji Narodowej (2018-10-15)

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyły się 15 października. Na uroczystości został emitowany film pt. "Była sobie szkoła" przygotowany przez panią Ewę Suchanek, Alicję Skrok, Renatę Baraniecką Król, Jolantę Michniewicz. Były to wspomnienia szkolne nauczycieli i wychowawców ZSS109.


Projekt ekologiczny (2018-10-12)

12 października w parku uczniowie klas IV-VI poszukiwali skarbów natury. Wyposażeni w lupy szukali ciekawostek przyrodniczych. Co znaleziono to uwieczniono! Były też nagrody za uczestnictwo w quizie ekologicznym. A wszystko to w ramach projektu "Eko dolina w Kiekrzu się zaczyna" dzięki dotacji VW Poznań.


Mroczny i „zjesienniały” klimat wierszy Leśmiana (2018-09-28)

„Dziewczyna”, „Dwoje ludzieńków”, „Róża” to tylko niektóre z utworów Bolesława Leśmiana, które mogliśmy poznać podczas wieczoru poetyckiego zorganizowanego w naszej szkole 26 września. Mroczny i „zjesienniały” klimat wierszy został podkreślony równie przerażającymi dekoracjami, ale złagodzony piękną muzyką. Tematyka wierszy Leśmiana zachęciła wszystkich do jesiennej zadumy.


Akcja "Sprzątanie Świata" (2018-09-20)

Trwa Jubileuszowa 25. Akcja Sprzątanie świata – Polska. Nasza szkoła dołączyła do akcji. Uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali park przyszpitalny oraz najbliższe otoczenie Ośrodka.


Międzynarodowy Dzień Kropki (2018-09-17)

Dnia 17 września podczas apelu szkolnego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jak? Popatrzcie na nasze zdjęcia! Kropka stała się dla nas inspiracją do działań plastycznych oraz refleksji nad swoimi możliwościami.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 (2018-09-03)

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęto w naszej szkole o godz. 12.30. Uroczystość rozpoczął przemówieniem Pan Dariusz Smoczek - nowy dyrektor szkoły. Była to szczególne spotkanie, bo jednocześnie żegnaliśmy mijające wakacje i po 20 latach dotychczasową Panią Dyrektor szkoły Hannę Smoczek.


Wakacje 2018 - relacja cz. 5 ostatnia (2018-08-31)

Szkoda, że wakacje się kończą. Dzieci i młodzież przebywająca u nas w sierpniu bawiła się doskonale. Choć pod koniec pogoda nie dopisała, to zabawy w bawialni były bardzo emocjonujące. Były emocje i dobra zabawa.


Wakacje 2018 - relacja cz. 4 (2018-08-21)

Sierpień to kolejny miesiąc upałów. Ale i miesiąc w którym pojawił się długo oczekiwany plac zabaw dla dzieci. Park przyszpitalny został wyposażony ww kilka nowych huśtawek. W upalne dni próbowaliśmy ochłodzić się nawzajem organistując bitwę na balony w okolicach baseników. Ozdobiliśmy również chodniki parkowe kredowymi malowidłami. Dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w naszej szkole to okazja by pograć w najróżniejsze gry stolikowe i planszówki oraz łamigłówki i układanki logiczne (twist, tangramy,katamino). Powróciliśmy też do zabawy skakanką. Graliśmy w dwa ognie, siatkówkę, kosza, badmintona oraz popularną grę w boule (petanqe).


Nastepna >

 

 
   
Projekt i realizacja CZARNY TULIPAN