Galeria  
  Grono  
 
WYDARZENIA
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września o godz. 14.00 w szkolnej bawialni.


Wizyta policjantów z Oddziału Prewencji w Poznaniu
Policjanci z Oddziału Prewencji w Poznaniu przyjechali do nas, aby zaprezentować codzienną pracę psów policyjnych. Psy posłusznie chodziły przy nodze policjanta, Psy najczęściej pełnią swoją ...Jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy?
W naszej szkole w ten dzień mogli ponownie zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, a także przećwiczyć jej przeprowadzenie, dzięki inicjatywie grupy VII PDH ...
O SZKOLE

Zespół  Szkół Nr 109 mieści się w budynku Szpitala Rehabilitacyjnego Dla Dzieci w Poznaniu / Kiekrzu. Pacjenci szpitala są uczniami zespołu szkół. W skład zespołu wchodzą: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Uczą się w nim dzieci niepełnosprawne ruchowo w normie intelektualnej, z niepełnosprawnością intelektualną a także z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
Jeżeli w szpitalu przebywają dzieci w wieku przedszkolnym, w szkole podstawowej tworzy się oddział klasy „O” oraz oddziały przedszkolne. 

Zajęcia lekcyjne odbywają się w godzinach popołudniowych od 13.50 do 20.20

W szkole przeprowadzane są testy kompetencji na zakończenie szkoły podstawowej oraz testy gimnazjalne.

Dzieci uczą się języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego.

W zespole szkół działa zespół pozalekcyjny zajęć wychowawczych. Zajęcia te prowadzone są świetlicach, grupach 8 – 12 osobowych, przez cały rok szkolny, a także w ferie zimowe i letnie. W trakcie zajęć dzieci przygotowują się do lekcji, odrabiają zadania domowe.


Zespół Szkół Nr 109, ul.Sanatoryjna 2, 60-480 Poznań
e-mail: szkola@zss109.pl, tel. 061-896-02-56, fax 061 284-19-56

 

 
   
Projekt i realizacja CZARNY TULIPAN